menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Write “$684 for 13 shares of stock” as a unit rate. Round to the hundredths place, if necessary.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Write “$684 for 13 shares of stock” as a unit rate. Round to the hundredths place, if necessary.
asked
Aug 28, 2018
53.5k
views
4
votes
Write “$684 for 13 shares of stock” as a unit rate. Round to the hundredths place, if necessary.
Mathematics
high-school
Bluenowhere
asked
by
Bluenowhere
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
684/13 is 52.62 when you round to the nearest hundredth place
Rzv
answered
Sep 2, 2018
by
Rzv
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Sep 6, 2017
147k
views
Write “$684 for 13 shares of stock” as a unit rate. Round to the hundredths place, if necessary. A. $52 per share B. $88.72 per share C. $52.62 per share D. $53 per share
Telanor
asked
Sep 6, 2017
by
Telanor
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
147k
views
asked
Apr 10, 2024
110k
views
Platinum Water Industrial is assessing the hair salon project's financials. In year 1, the project expects revenue of $684,600, variable costs of $321,600, and depreciation of $71,500. Additionally, there's
NizarETH
asked
Apr 10, 2024
by
NizarETH
8.3k
points
Business
high-school
1
answer
0
votes
110k
views
asked
Jul 19, 2024
19.0k
views
Gunther invested $10000 in two mutual funds. One of the fund rose 6% in one year, and the other rose 9% in one year. Gunther's investment rose a total of $684 in one year. Find the he invested in each
Harry Love
asked
Jul 19, 2024
by
Harry Love
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
19.0k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org