menu
Askians
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
asked
Nov 6, 2018
170k
views
1
vote
What is the unit rate for this problem:
$4.50 for 10 ounces of trail mix
Mathematics
middle-school
Ludington
asked
by
Ludington
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
the answer is 0.45 per oz
Unsliced
answered
Nov 9, 2018
by
Unsliced
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
4.50 / 10 = 0.45 per oz
Petro Ivanenko
answered
Nov 10, 2018
by
Petro Ivanenko
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Please solve the following equation. x-6x=56
Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
whats the most accurate estimation of 65+77
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Askians