232k views
4 votes
Express the following rate as a unit rate: "$119.28 for 28 ceiling tiles" Response​

1 Answer

3 votes

Answer:

$4.26 per ceiling tile.

Explanation:

User Christian Orth
by
5.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.