4.8k views
3 votes
Paul bought a package of 6 spiral notebooks for a total cost of $13.50. Which equation represents p, the cost, in dollars of each notebook?

1 Answer

4 votes
13.50 / 6 = 2.25
Im not sure if thats what your looking for..
User Zakharov Roman
by
8.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories