Answer:
See bow
Step-by-step explanation:
With regards to the above
the revenue to be recognized at the year end is
= 25% × $25,800,000
= $6,450,000
The cost to recognized is
= 25% × $19,350,000
= $4,837,500
7.8m questions
10.4m answers