menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A box of 15 cookies costs $9. How much does 1 cookie cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A box of 15 cookies costs $9. How much does 1 cookie cost?
asked
May 23, 2019
201k
views
0
votes
A box of 15 cookies costs $9. How much does 1 cookie cost?
Mathematics
college
Erdemgunenc
asked
by
Erdemgunenc
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
0.6 because of you divide it you get 0.6
Greg Billetdeaux
answered
May 23, 2019
by
Greg Billetdeaux
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
each cookie cost 0.60 cents
900 ÷ 60 = 15
Roman Gaufman
answered
May 29, 2019
by
Roman Gaufman
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org