201k views
0 votes
A box of 15 cookies costs $9. How much does 1 cookie cost?

2 Answers

4 votes
0.6 because of you divide it you get 0.6
User Greg Billetdeaux
by
8.8k points
4 votes
each cookie cost 0.60 cents
900 ÷ 60 = 15
User Roman Gaufman
by
8.5k points

No related questions found