87.2k views
18 votes
Mary buys a bag of 13 oranges for $2.99

Find the unit price in dollars per orange.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

1 Answer

4 votes
The answer would be 0.23

Have a great day!
User Uiron
by
4.2k points