The complete question was calculate the period T assuming the smallest amplitude.
Using the equation;
T = 2 π√(L/g)
Where T is the period in seconds, L is the length of the rod or wire in meters and g is the acceleration due to gravity.
Hence; T = 2×3.14 × √(2/9.81)
= 6.28 × 0.4515
= 2.836 seconds