Answer:
Explanation:
Of course it is MEGA, it is a common sense for everyone to know that buying bigger bulk results in cheaper price. But I will do the math for you:
MEGA size: 5 / 29.4 = 0.17 dollars per pound
Family size: 3.64 / 19.5 = 0.19 dollars per pound
so it is MEGA