136k views
1 vote
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!

Which unit rate is the lowest price per ounce?

Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98
Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18

Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
The unit rates cannot be determined.

User Chulian
by
8.8k points

2 Answers

2 votes
Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98
User Wivlaro
by
8.2k points
6 votes
The correct answer is Choice A I hope it helps :)
User Smok
by
8.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories