menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Abe has a coupon for $3.50 off a pack of 24 water bottles. The regular price of this pack is $21.98 if Abe uses his coupon what is the price per bottle
asked
Jan 23, 2019
103k
views
0
votes
Abe has a coupon for $3.50 off a pack of 24 water bottles. The regular price of this pack is $21.98 if Abe uses his coupon what is the price per bottle
History
high-school
Grandrew
asked
by
Grandrew
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
I believe the answer is 77 cents.
Aditya C
answered
Jan 29, 2019
by
Aditya C
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 16, 2019
224k
views
Abe has a coupon for $3.50 off a pack of 24 water bottles. The regular price of this pack is $21.98. Is Abe uses his coupon what is the price per bottle.
Mdsumner
asked
Jul 16, 2019
by
Mdsumner
8.4k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
224k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What goal of the constitution was also a goal of the Magna Carta?
is it true or false that after the american revolution conflicts in the northwest territory erupted between remaining british soldiers and native americans
Who made dutch claims in north america?
How did world war 1 affect the racial and ethnic makeup of american cities
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org