Answer:
Option B.)34¢
Step-by-step explanation:
we know that
To find out the unit rate divide the total cost by the number of rolls
In this problem the total cost is $3.99
The number of rolls is 12 (a dozen)
so
Convert to cents
Divide by 100
33.25c
6.4m questions
8.4m answers