105k views
13 votes
A 5-pack of sweatshirts costs $43.50. What is the unit price?
per sweatshirt

User Thabo
by
5.7k points

1 Answer

6 votes

Answer:

217.5

Explanation:

it is that

User Magnus Buvarp
by
4.8k points