66.6k views
19 votes
An 8-kilogram bag of green peppers costs $24.56. What is the unit price?
per kilogram

1 Answer

10 votes

Answer:

Explanation:

$24.56 ÷ 8 =

$3.07

User Nathan Kramer
by
5.2k points