5.8k views
9 votes
A 9-kilogram bag of cement costs $36.36. What is the unit price?
per kilogram

1 Answer

4 votes

Answer:

$4.04 per kilogram of cement.

Explanation:

36.36/9 = 4.04

User Zeus
by
5.6k points