Answer:
$18.31
Explanation:
Credit score = 750
Period (n) = 1 month
Debt = $2375
Since the score is 750, from the table annual rate = 9.25%
Monthly rate (r) = 9.25/12 = 0.7708%
Interest =.PRT/100
P= principal amount
R= rate
T = time taken
Interest = (2375*0.7708*1)/100
= 18.6065
= $18.31 (approximately )