menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost
asked
Aug 22, 2019
211k
views
3
votes
At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost
Mathematics
college
Kazuwal
asked
by
Kazuwal
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
99 cents if you round up the 7.
Ibu
answered
Aug 23, 2019
by
Ibu
8.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
about 99 cents or exactly 0.9875
Josh Werts
answered
Aug 27, 2019
by
Josh Werts
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org