11.2k views
1 vote
victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

User Swastik
by
8.0k points

1 Answer

3 votes
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

User Peter Di Cecco
by
8.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories