181k views
17 votes
can somebody give me a ratio problem for 1:4 (for example For every batch of cookies Eva makes she needs 4 tablespoons of butter) I need a ratio problem like that for 1:4

2 Answers

13 votes
Every one bag of apples is 4 dollars
User Sihad Begovic
by
7.9k points
4 votes
Every 1 bag of apple is 4 dollars
User Tarling
by
8.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories