212k views
23 votes
At the grocery, peaches cost $2.60 per pound. Grace bought 2.3 pounds of peaches.

1 Answer

12 votes
the total cost would be $5.98
hope this helps! :)
User Mistah
by
8.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories