6.6k views
2 votes
Grape jam costs $7.20 for a case of 12 and sells for $0.89 per jar. What is the markup per jar to the nearest cent?

User ChiliYago
by
8.0k points

1 Answer

3 votes
The mark up per jar  is $0.29
User Hanfei Sun
by
8.4k points