menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
asked
Nov 16, 2019
58.9k
views
5
votes
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
Mathematics
college
Xenon
asked
by
Xenon
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
the answer will be 0.97
i think
Greg Lukosek
answered
Nov 22, 2019
by
Greg Lukosek
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 7, 2018
184k
views
Four bottles of Powerade cost $3.88.What is the unit price of each bottle
Piotr Tobolski
asked
Apr 7, 2018
by
Piotr Tobolski
9.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
184k
views
asked
Sep 12, 2020
43.8k
views
5. Four bottles of Powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle. Give me a the work please need asap
Salazar
asked
Sep 12, 2020
by
Salazar
8.6k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
43.8k
views
asked
Jul 14, 2021
93.7k
views
Four bottles of Powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle.
VyvIT
asked
Jul 14, 2021
by
VyvIT
7.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
93.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org