58.9k views
5 votes
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle

User Xenon
by
8.4k points

1 Answer

5 votes
the answer will be 0.97
i think
User Greg Lukosek
by
8.4k points

Related questions

1 answer
1 vote
184k views
asked Jul 14, 2021 93.7k views
VyvIT asked Jul 14, 2021
by VyvIT
7.4k points
1 answer
2 votes
93.7k views