menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
asked
Nov 16, 2019
58.9k
views
5
votes
Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
Mathematics
college
Xenon
asked
by
Xenon
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
the answer will be 0.97
i think
Greg Lukosek
answered
Nov 22, 2019
by
Greg Lukosek
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 7, 2018
184k
views
Four bottles of Powerade cost $3.88.What is the unit price of each bottle
Piotr Tobolski
asked
Apr 7, 2018
by
Piotr Tobolski
9.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
184k
views
asked
Sep 12, 2020
43.8k
views
5. Four bottles of Powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle. Give me a the work please need asap
Salazar
asked
Sep 12, 2020
by
Salazar
8.6k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
43.8k
views
asked
Jul 14, 2021
93.7k
views
Four bottles of Powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle.
VyvIT
asked
Jul 14, 2021
by
VyvIT
7.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
93.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org