99.6k views
4 votes
Randy bought 4 candy bars for $5.92. What is the cost per candy bar?

User Barclay
by
6.4k points

2 Answers

3 votes
Each candy bar cost $1.48.
User Kroe
by
6.2k points
6 votes

5.92/4= 1.48

$1.48 per candy bar

User Napentathol
by
6.2k points