198k views
4 votes
If a 24 oz bottle of water cost $2.16 what is the cost per ounce

User CHRIS LEE
by
7.6k points

1 Answer

1 vote
The answer is 9 because if you divide 2.16÷24 you get nine
User Wgpubs
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.