235k views
4 votes
What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

$1.25 for 5

$0.25 each

$25 each

$0.50 each

User Jiovanny
by
8.7k points

1 Answer

3 votes
I think the answer is A .25 cents
User Chaoyu
by
9.0k points

No related questions found