121k views
0 votes
A student brought home 1 box of crayons and 5 reams of paper for $54. She bought 5 boxes of crayons and 3 reams of paper for $50. What is the cost of each box of crayons and each ream of paper?

1 Answer

2 votes
Crayons: $4
Paper: $10
User Itchyny
by
8.3k points