180k views
4 votes
A bakery offers a sale price of $2.60 for 3 muffins. What is the price per dozen?

2 Answers

2 votes

Answer:

the answer is $10.4

Explanation:

User Kevin Bowen
by
7.7k points
5 votes
I believe the answer is 10.4, or rounded 10$ for 12 muffins! Hope this helps, have a great day!
User Saad Saadi
by
8.9k points

No related questions found