102k views
8 votes
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?

The unit price is $ per pair of gloves.

User Hilen
by
6.9k points

2 Answers

12 votes

Answer:$5.99

Explanation:

User Aled Sage
by
7.5k points
2 votes

Answer:

6.57

Explanation:

User Aligf
by
7.0k points