menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the until price per pencil rounded to the nearest tenth of a cent?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the until price per pencil rounded to the nearest tenth of a cent?
asked
Jul 10, 2019
225k
views
4
votes
Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the until price per pencil rounded to the nearest tenth of a cent?
Mathematics
high-school
SwethaKandikonda
asked
by
SwethaKandikonda
8.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
I believe .42 cents is the answer
Favourite Onwuemene
answered
Jul 15, 2019
by
Favourite Onwuemene
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 22, 2018
164k
views
Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the unit price per pencil rounded to the nearest tenth of a cent?
Fat Fantasma
asked
Dec 22, 2018
by
Fat Fantasma
7.5k
points
Mathematics
college
2
answers
0
votes
164k
views
asked
May 12, 2018
175k
views
Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the unit price per pencil rounded to the nearest tenth of a cent?
Adrien Arcuri
asked
May 12, 2018
by
Adrien Arcuri
7.8k
points
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
175k
views
asked
Nov 3, 2024
219k
views
One-tenth of the students in Mr. Albert's class had perfect attendance. If 3 students had per- fect attendance, how many students are in the class?
Vikas Periyadath
asked
Nov 3, 2024
by
Vikas Periyadath
7.5k
points
Mathematics
college
2
answers
4
votes
219k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org