Use each unit rate to help me find the total please
1) Amanda buys 5 hats at $9.79 each. how much does she spend?
2) Mckayla works for 5 hours at $10.25 per hour. How much does she earn?
3) Tom writes a 7 page essay with 225 words per page. how many words are in the essay?
last one
4) Chase owns 32 chickens and each one produces 2 eggs per day. how many eggs can he collect each day?