64.5k views
1 vote
Express each rate as a unit rate $46 for 5 toys

User Alquimista
by
8.4k points

1 Answer

4 votes
You have to divide 46 by 5. The anwser would be $9.20 for 1 toy .
User NoelProf
by
8.4k points

No related questions found