223k views
1 vote
Rita pays

$24.30
for a pack of
9
towels.
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

2 Answers

5 votes
its 2.7 because 24.30 divided by 9
User OguzGelal
by
8.0k points
6 votes
you should do 24.30/9 which equals $2.70 
User Ashiina
by
8.1k points