109k views
1 vote
Publix sells 4 sizes of peanut butter. Which jar is the best buy? (a) 12 oz at $1.68 (b) 14 oz at $1.82 (c) 28 oz at $3.36 (d) 40 oz at $5.10

1 Answer

4 votes
(b) 14 oz at $1.82 is the answer I believe
User Jeremy Gottfried
by
8.4k points