94.9k views
5 votes
Landon bought a tray of plants for $8.15 there were 16 plants In The tray if Landon only bought one plant about how much would it have cost

User Dosvarog
by
7.2k points

2 Answers

4 votes


8.15 / 16 = 0.509
about 0.51 cent
User Manihtraa
by
7.0k points
4 votes
The answer would be $1.96 for one plant. All you have to do is 16/8.15. (The slash is a division symbol)
User Jeff Nyman
by
6.9k points