Answer:
It costs Rod $5.37 per day to smoke.
Explanation:
If a carton costs 35.80 and there are 10 packs per carton
$35.80 /10 = 3.58 per pack
Rod smokes 1.5 packs per day
1.5 * 3.58 = $5.37
6.4m questions
8.4m answers