79.2k views
3 votes
Winnie and pooh goes to the honey store to buy a case of honey for the winter.the case of 24 jars of honey cost $27.60.What is the cost of each jar

User Lunguini
by
6.1k points

2 Answers

6 votes

Answer: 0.87

Explanation:

User Dhardy
by
6.2k points
5 votes
Each jar would cost $1.15
User Guy Levin
by
5.4k points