220k views
0 votes
What is the better buy? $12 for 3 pies or $10 for 2 pies

User Alaskan
by
8.1k points

2 Answers

4 votes
$12 for 3 pies= $4 per pie.
$10 for 2 pies= $5 per pie.
$12 for 3 pies would be the better buy.
User Halocursed
by
7.7k points
2 votes
it would be $12 for 3 pies
User Niraj Paul
by
7.8k points

No related questions found