5.9k views
0 votes
A 24 ib bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound

User Linguanerd
by
8.2k points

1 Answer

6 votes
44 cents each pound
you have to divide the price by how many pounds
User Anton Kiselev
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories