187k views
0 votes
A 16oz box of crackers costs $3.99 and a 38oz box of crackers costs $6.99. Which box is better?

1 Answer

6 votes
the 38 oz box
divide the price by the oz
User Sam Murphy
by
7.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.