40.0k views
3 votes
If i had 12 apples and 7 bannanas tuat cost $15.50 how much do the apples cost.

1 Answer

3 votes

Answer:

7.75


I think thats the answer because I divided 15.50 by 2 which gives you 7.75. Pls let me know if that is right :3

User Brian Schroeter
by
8.4k points

Related questions

2 answers
1 vote
231k views
asked Aug 12, 2024 175k views
Brahma Datta asked Aug 12, 2024
by Brahma Datta
8.8k points
2 answers
3 votes
175k views
1 answer
5 votes
160k views