226k views
0 votes
You pay 2.36 for a donut. What is the unit price

1 Answer

4 votes

Answer:

$0.39

Explanation:

To find this divide the total cost by the total amount of donuts.

2.36/6=0.393333333

Now rounded this is .39


User Jonathan Gurebo
by
7.4k points

No related questions found