Answer:
We know
represents the cost of
pounds of raisins.
Also, cranberries costs $18 per 4 pounds.
So, to graph these proportions, we have to find the equation for cranberries, if 4 pounds costs $18, that means 1 pound of cranberries is $4.50, this is the ratio of change of cranberries, using this ratio, we can say that the relation is

If you compare, cranberries are more expensive than raisins, the image attached shows both proportion graphed.
Therefore, raisins represent the lower unit price, $3.50 per pound, while cranberries represent the higher unit price, $4.50 per pound.