177k views
5 votes
mrs. Ryan wants to purchase candy from a Halloween party at school the grocery store sells 6 pounds of candy for $9.50. what is the unit rate?

User Kusti
by
5.6k points

1 Answer

3 votes

Answer:

idk

Explanation:

cus i dont know

User Pankaj Arora
by
6.8k points