164k views
0 votes
Which has the best unit rate grande 16oz $4.25 or venti 20oz $4.55

2 Answers

5 votes

Answer:

i think that the 20oz is the best unit rate



User Paul Fleming
by
6.9k points
4 votes
4.25/16=0.265625
4.55/20=0.2275

Answer: Grande 16 oz
User Tvuillemin
by
6.6k points