menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Which has the best unit rate grande 16oz $4.25 or venti 20oz $4.55
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Which has the best unit rate grande 16oz $4.25 or venti 20oz $4.55
asked
Apr 22, 2019
164k
views
0
votes
Which has the best unit rate grande 16oz $4.25 or venti 20oz $4.55
Mathematics
middle-school
Matt Victory
asked
by
Matt Victory
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
Answer:
i think that the 20oz is the best unit rate
Paul Fleming
answered
Apr 25, 2019
by
Paul Fleming
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
4.25/16=0.265625
4.55/20=0.2275
Answer: Grande 16 oz
Tvuillemin
answered
Apr 29, 2019
by
Tvuillemin
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 13, 2024
87.4k
views
What is the proper number of espresso shots for a regular latte in different sizes (10oz, 16oz, 20oz, 24oz)? 1) 1 shot 2) 2 shots 3) 3 shots 4) 4 shots
Veldmuis
asked
Feb 13, 2024
by
Veldmuis
8.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
87.4k
views
asked
Dec 11, 2020
229k
views
Which is the Best Buy? Whole wheat weighs 16oz and costs $2.24 Pita weighs 20oz and costs $3.60 7-grain weighs 16oz and costs $2.56 Which is the Best Buy?
VRC
asked
Dec 11, 2020
by
VRC
7.7k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
229k
views
asked
Oct 8, 2021
57.5k
views
The prices of 4 jars of pasta sauce are shown below: Jar 1 : $1.60 16oz Jar 2: $2.40 20oz Jar 3: $2.64 24oz Jar 4: $2.88 32oz Which jar of pasta sauce has the greatest unit price? A. Jar 1 B. Jar 2 C.
Miguel Stevens
asked
Oct 8, 2021
by
Miguel Stevens
7.9k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
57.5k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org