menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for 3.76. What is the unit price per ounce?
asked
Apr 28, 2019
7.9k
views
3
votes
Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for 3.76. What is the unit price per ounce?
Mathematics
middle-school
Daniel Chambers
asked
by
Daniel Chambers
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
I am pretty sure the answer is 1.
Prashast
answered
May 5, 2019
by
Prashast
7.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
May 4, 2024
177k
views
Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for $3.76. What is the unit price ounce? The unit price is $___ per ounce.
Sasi
asked
May 4, 2024
by
Sasi
8.6k
points
Business
high-school
1
answer
3
votes
177k
views
asked
Jan 9, 2019
7.6k
views
Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for 3.76. What is the unit price per ounce?
Pion
asked
Jan 9, 2019
by
Pion
8.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
7.6k
views
asked
Aug 12, 2021
34.9k
views
Kristine bought a Rocky Mountain Chocolate Factory franchise. Her franchise agreement required her to purchase a cash register that cost $3,000, with an annual maintenance fee of $773. The agreement also
Halilenver
asked
Aug 12, 2021
by
Halilenver
8.0k
points
Business
high-school
1
answer
4
votes
34.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org