menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Linda buys pack of 9 towels for $24.30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Linda buys pack of 9 towels for $24.30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent
asked
Aug 21, 2019
228k
views
5
votes
Linda buys pack of 9 towels for $24.30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent
Mathematics
middle-school
Osama Sayed
asked
by
Osama Sayed
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Each towel costs $2.70
Mmarion
answered
Aug 28, 2019
by
Mmarion
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 14, 2024
19.0k
views
Aldo buys a pack of 9 towels for $24.30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Westranger
asked
Jun 14, 2024
by
Westranger
7.9k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
19.0k
views
asked
Oct 27, 2019
223k
views
Rita pays $24.30 for a pack of 9 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Lyman Enders Knowles
asked
Oct 27, 2019
by
Lyman Enders Knowles
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
223k
views
asked
Sep 19, 2020
65.2k
views
Chris pays $24.30 for a pack of 9 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Gavin Thornton
asked
Sep 19, 2020
by
Gavin Thornton
8.3k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
65.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org