56.0k views
5 votes
If a package of granola bars with 12 bars cost $3.48, how much does each granola bar cost.

1 Answer

4 votes
12 bars = $3.48
$3.48➗12= 0.29

This means that each granola bar costs .29 cents

Hope this helps! :3
User Manesh Timilsina
by
5.6k points