222k views
3 votes
6 pounds of candy cost $12.44. How much is one pound?

User Rosana
by
8.0k points

2 Answers

3 votes
$2.07 per pound is the answer
User MetaColon
by
7.7k points
4 votes

12.44/6 = $2.07 per candy

User Benbeel
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories